كاغذ ديواري سه بعدي

بهترين انتخاب براي تغيير دكوراسيون منزل چيست

بهترين انتخاب براي تغيير دكوراسيون منزل يا محيط كار استفاده از كاغذ ديواري سه بعدي است زيرا هم نصب آسانتري نسبت به كاغذديواري رولي دارد و هم به دليل تنوع در طرح و رنگ راحت تر با دكور محيط هماهنگ مي شود و كم هزينه تر است. البته قيمت پوستر ديواري از كاغذ ديواري رولي بيشتر است و برحسب متر مربع مي باشد و از آنجاييكه طرح آن انتخابي است و توليد عمده ندارد گران تر است و همچنين با توجه به جنس پوستر ديواري كه كيفيت بالاتري دارد، قيمت آن نيز بالاتر است، اما چون اين طرح يكتا است و جنس كاغذ بسيار باكيفيت و ماندگار است و هر چند سال يكبار نيازي به تعويض ندارد پس ارزش سرمايه گذاري را دارد. مهمترين عامل در زيبايي و منحصر به فرد بودن يك پوستر ديواري چاپ و رنگبندي آن است.

تفاوت جنس كاغذ ديواري و پوستر ديواري

در مورد جنس كاغذ ديواري سه بعدي رولي در مقاله ي كاغذ ديواري  صحبت شد، اما براي پوستر ديواري از دو نوع جنس با كيفيت PVC و چرمي استفاده مي شود.

پوستر ديواري PVC : با روكش وينيل و قابل شستشو است.

پوستر ديواري چرمي: نوعي چرم مصنوعي است كه مختص پوستر ديواري و بسيار با كيفيت است و اين نوع كاغذ قابل شستشو، ضد خش، ضد حريق، ضد حساسيت و با دوام است، دوده و گرد و غبار نمي گيرد و براحتي با دستمال مرطوب پاك مي شود. در كاغذ ديواري هاي رولي جنس چرمي وجود ندارد.

 

كاغذ ديواري سه بعدي در طراحي دكوراسيون داخلي چه نقشي دارد

بزرگترين مشكل درمسير طراحي دكوراسيون منزل، ايجاد نوع درستي از جو و فضايي است كه الهام بخش و مهيج و همچنين سرگرم كننده باشد. كاغذ ديواري سه بعدي مي تواند بدون تلاش زياد يك محيط چشم نواز را براي شما رقم بزند.

براي اينكه كاغذ ديواري سه بعدي جلوه و زيبايي خود را از دست ندهد و محيط را بيش از حد شلوغ نكند بهتر است تنها بر روي يك يا نهايتا دو ديوار نصب شود و براي بقيه ديوارها از كاغذ ديواري ساده استفاده شود.

در مكاني كه از كاغذ ديواري سه بعدي استفاده مي شود، نورپردازي دكوراسيون بسيار مهم است و با نور درست و فضاي اطراف مبلمان، كاغذ ديواري تا حد بسيار زيادي مي تواند سايز اتاق را افزايش دهد، زيرا تصاوير چنان قدرتمند هستند كه يك توهم ايجاد مي كنند، به طوري كه شما مي خواهيد تصاوير را لمس كنيد. براي استفاده از پوستر ديواري بهتر است يك فضاي بزرگ و پر نور را در نظر بگيريد و متناسب با محيط طرح را انتخاب كنيد مثلا براي مكان هايي كه به مدت طولاني و براي استراحت در آن هستيد طرح هايي تك با فضاي خالي مناسب تر از طرح مناظر طبيعي و شلوغ است. اگر از كاغذ ديواري سه بعدي با طرح شلوغ كه به محيط عمق مي دهد استفاده كرديد، ساير عناصر دكوراسيون مانند پرده و مبلمان و فرش بايد ساده انتخاب شوند.

بر ديواري كه كاغذ ديواري سه بعدي نصب مي شود از آنجا كه طرح تكرار شونده نيست، نبايد ساعت و تابلو و تلويزيون نصب شود و اگر خواستيد مبلمان را جلو آن ديوار قرار دهيد بايد اين نكته را در نظر داشته باشيد كه جلوي طرح پوستر را نگيرد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۵۹:۵۳ توسط:كاغذ ديواري سه بعدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :